09.05.2017 13:40:35 Yamaç Paraşütü Günlüğü

Yamaç Paraşütü Neden Güvenli Bir Aktivitedir?

Yamaç Paraşütü Neden Güvenli Bir Aktivitedir?

Yamaç Paraşütü Neden Güvenli Bir Aktivitedir?

Yamaç paraşütü güvenliği öncelikle malzeme kalitesi olarak özel bir kumaş ile kaplı olan paraşütün herhangi bir yırtılma ya da kopma durumu görülmemektedir. Malzemelerin de yapısı rüzgâr sürtünme ve herhangi bir materyal ile delinme gibi durumlarda oldukça dayanıklı olması ile birlikte oluşabilecek delinmelerde deliğin genişlemesini engellemektedir. Bununla birlikte Yamaç paraşütü koruma kemeri ve ipleri incelmesine nazaran daha sağlam ve dayanıklı bir madde kullanılmaktadır. Bu nedenle yamaç paraşütü güvenliği malzemeler bakımından oldukça sağlıklıdır. Yamaç paraşütü geliştirmeler ile yüksek derecede kaldırma gücüne sahip bir yapıya dönüşmesi ile herhangi bir olumsuz hava koşulu yaşandığında yamaç paraşütü güvenliği için kolay bir iniş yapılması sağlanmaktadır.

Yamaç paraşütü tek yapıla bildiği gibi çift şekilde de yapılmaktadır. Bu hem acemi sporseverler için hem de orta yaş üstü insanlar için güvenli bir uçuş yapmaları sağlanmaktadır. Profesyonel kişiler yamaç paraşütünü bireysel olarak yapabilmektelerdir ama yeni başlayanlar ya da uçuş esnasında sorun yaşayabilecek bireyler için yamaç paraşütü pilotu tarafından eşlik edilmektedir. Yamaç paraşütü pilotu birçok eğitimden geçerek sertifikalı işlerinde uzman kişiler olması ile birlikte uçuş esnasında veya kalkış sırasında herhangi bir aksilikte olaya müdahale edebilme beceresine sahiptir. Bu sizin ve çevrenizdekilerin yaralanmalarını engelleyecektir. Bu yüzden yamaç paraşütü uçuşlarında bireyler kendi güvenliğini ve çevre güvenliğini sağlayamayacak bir düzeyde ise yamaç paraşütü pilotu ile uçuş yapmasına müsaade edilmektedir.

Yamaç paraşütü oldukça güvenilir ve kontrollü bir spor dalıdır. Bu uçuşlar sırasında sorunlar çıkmaması için önceden ön bilgi ile uçuş yapacak bireylere hangi durumda ne yapılmalı olarak kısa bir bilgi verilmektedir. Bu hem uçuşta sorun oluştuğunda bireyin panik olmamasını hem de pilotun daha kolay bir şekilde olaya müdahale etmesini sağlamaktadır.

 • Ölüdenize Ofis

  Ölüdeniz Mah. Denizpark Cad. Ölüdeniz FETHİYE

 • Fethiye Ofis

  Karagözler Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:31 B/B

 • Telefon

  +90 532 331 17 19

  E-mail

  info@adrenalineturkey.com